Instagram

Show Filters
Show Filters

Zgodnie z najnowszymi, zaktualizowanymi danymi w 2022 roku Instagram ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Można powiedzieć, że każde z tych kont jest powiązane z indywidualną i odrębną osobą.

Instagram jest obecnie drugą co do wielkości siecią społecznościową na świecie. Ma ponad 40 miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie, co czyni go jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Dziś porozmawiamy o Instagramie i marketingu w tym ogromnym behemocie. Instagram to zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych platforma społecznościowa, która od momentu powstania w 2010 roku cieszy się coraz większą popularnością.

Jest to niezwykłe osiągnięcie, a największe światowe firmy, takie jak Nike, Adidas, Audi, Warnes Bros., Marvel, Samsung, Apple należą do najbardziej znanych kont Instagrama. Podsumowując, z Instagrama korzystają wszyscy, od lokalnych kawiarni po Starbucks, od lokalnych marek po światowe firmy, gwiazdy, muzycy, komicy, artyści estradowi.

Jak zatem można wykorzystać tak ogromny rynek na swoją korzyść? Prawdę mówiąc, nie ma prostego rozwiązania ani techniki na to pytanie. Istnieje wiele różnych sposobów na osiągnięcie sukcesu na Instagramie. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się nimi.

Utwórz profil firmy

Oto kilka korzyści z posiadania profilu biznesowego na Instagramie:

Możesz dodać funkcje kontaktu i adresu do swojego konta, gdy masz konto biznesowe zamiast zwykłego konta na Instagramie.

Każda firma e-commerce posiadająca konto na Instagramie będzie miała lepszą reputację niż ta, która go nie posiada. Każdy konsument, który chce coś od Ciebie kupić, może łatwiej się z Tobą skontaktować dzięki sugerowanym w profilu informacjom o telefonie, e-mailu i lokalizacji. Dzięki temu możesz częściej pozyskiwać więcej ruchu organicznego na swojej stronie.

Każdy marketer e-commerce działający na Instagramie powinien założyć konto biznesowe, aby klienci mogli łatwiej nawiązać kontakt z Twoją firmą.

Twoja nazwa użytkownika na Instagramie jest pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważają i na którą reagują, dlatego ważne jest, aby była ona atrakcyjna. W związku z tym wybór wyróżniającej się lub nieformalnej nazwy użytkownika na Instagramie to pierwszy etap Twojego planu.

Zawsze dobrze jest wybrać chwytliwą nazwę zgodną z innymi kontami w mediach społecznościowych, które odzwierciedlają Twoją markę i to, co sprzedajesz.

Udostępniaj ciekawe i wysokiej jakości zdjęcia

Instagram jest przede wszystkim wizualny, więc możesz wykorzystać to, aby zaangażować swoich odbiorców. Ponadto, ponieważ wszyscy preferują tę formę przekazu, zwracają większą uwagę na jakość materiałów. Twoi zwolennicy będą zainteresowani oglądaniem zdjęć w wysokiej rozdzielczości i chwytliwych zdjęć o dużej rozdzielczości. Im więcej interakcji z Twoimi postami, tym więcej osób Cię zauważy i pomoże Ci piąć się w górę stron.

Dzięki temu poznasz nowych odbiorców, którzy w końcu staną się Twoimi klientami. Wysokiej jakości treści lepiej promują Twoje produkty, jednocześnie coraz bardziej przyciągając uwagę użytkowników. Poza tym możesz wzbogacić swoje obrazy o koncepcję scenariusza, aby zwiększyć sprzedaż.